Interview (maď.) z konferencie štátov V4 o duálnom vzdelávaní.
Interview (maď.) z konferencie štátov V4 o duálnom vzdelávaní.
Omladzujúca kúra drevenej podlahy.
Laminát už roky vedie hitparádu obľúbenosti medzi podlahami.
Charakteristika podlahového vykurovania - systém vykurovania interiéru, kde teplo je privádzané do podlahovej konštrukcie , prechádza jeho vrstvami a ohrieva miestnosť. Podlahové vykurovanie umožňuje ideálne rozloženie tepla v obytnom priestore.
Charakteristika podlahového vykurovania - systém vykurovania interiéru, kde teplo je privádzané do podlahovej konštrukcie , prechádza jeho vrstvami a ohrieva miestnosť. Podlahové vykurovanie umožňuje ideálne rozloženie tepla v obytnom priestore.
Elektrostatický výboj vzniká všude kolem nás tím, že:
každý materiál se snaží dostat do rovnováhy; elektrostatický náboj, který se do materiálu dostane, se též snaží vybít, aby dosáhl rovnováhy; když se dva různě nabité materiály dostanou do vzájemné blízkosti, nastane elektrostatický výboj ESD; lidské tělo se jako dobrý „kondenzátor“ aicky vybije, dostane- li se do kontaktu s materiálem, který může elektrostatický náboj přijmout; země, jako velký nenabitý „rezervoár“ s relativně dobrou vodivostí, může náboj bez problémů vždy přijmout.
Hotelové a reštauračné podlahy podrobia klienti kritike len čo vstúpia do foyer. Majitelia najčastejšie siahajú po materiáloch, ktoré sú nielen dizajnové, ale najmä dlho odolajú vysokému odieraniu. Ide o nemalé investície, preto musí podlaha vyzerať aj po rokoch prevádzky príťažlivo, čisto a udržiavane. Veď spokojnosť zákazníka a jeho celkový dojem je to, o čo by mal bojovať každý hotelier.
Prírodné Linoleum je populárny už viac ako 100 rokov pre rad vynikajúcich vlastností – prírodné zloženie, komfort, dlhá životnosť a hlavne pre svoju krásu. S novým Linoleom XF pribudli ďalšie veľmi dôležité prednosti – XF je povrchová úprava, ktorá dáva prírodnému Linoleu Tarkett najvyššiu odolnosť voči oderu a chemikáliám a zároveň podstatne ulahčuje a zlavňuje údržbu Linolea. Môžeme hovoriť o skutočnej revolúcii v povrchovej úprave linolea.
V skladových či výrobných priestoroch priemyselných budov sa uprednostňuje predovšetkým úžitková stránka podlahovín pred ich dizajnérskym vyhotovením. V súvislosti s charakterom prevádzky sa požiadavka na dizajn zväčša sústreďuje na voľbu bledšieho či tmavšieho farebného tónu. Zdravotnícke výrobne uprednostňujú bledé farby podlahy, kým iné prevádzkové haly elektro či textilného priemyslu si môžu voliť praktickejšie tmavšie odtiene.
V poslednom období sa medzi investormi rozšíril dopyt po vinylových podlahách. Na začiatok treba povedať, že sa po materiálovej stránke nejedná o žiaden nový výrobok, jedná sa stále o PVC (poly-vinyl-chlorid), podlahovú krytinu, z ktorého názvu sa skrátene používa iba stredná časť. Tieto podlahy nájdete aj pod zahraničným označením LVT (Luxury Vinyl Tiles), čo v preklade znamená exkluzívne vinylové dielce, alebo skrátene používame vinylové dielce. Názov vinylová podlaha skôr nadobúda dojem materiálového pomenovania, ako samotné prevedenie. Dôraz by mal byť skôr na iný tvar vyhotovenia, teda na „dielce“.
Záplavu laminátových podláh, vyšúchaných gúm a veľkoplošných kobercov už našťastie nahradili moderné krytinyod výmyslu sveta. Aj ich umiestnenie má svoje pravidlá a nie všetko, čo sa mi páči u susedov, je vhodné do môjho domu. Odlišné dizajnové prvky vo vlastnom domove predsa menia aj obyčajný dom v radovej zástavbe na niečo zaujímavé a netypické.
Skúsenosti z minulého režimu nás ovplyvnili na nie príliš pozitívny vzťah k veľkoplošným kobercom či rozídené, odlepené a vyšúchané PVC, ktoré sme mali pred očami popri vlastnom bývaní aj na pracovisku, v škole či v zdravotníckych zariadeniach. Záplavu laminátových podláh z nie tak dávnej minulosti vystriedali v ponuke nové moderné podlahové krytiny, takpovediac od výmyslu sveta. Niekoľko rád, ako sa architekti, projektanti i investori môžu lepšie zorientovať v tak bohatom výbere pružných podlahovín pre nižšiu, bytovú záťaž sa dozviete v tomto článku.
Nášľapné vrstvy podlahových konštrukcií týchto priestorov sa vyznačujú tým, že sa na ne kladú odlišné požiadavky, čo sa týka oderu, vzhľadu či životnosti. Zatiaľ čo predajné priestory vyžadujú hlavne estetiku a vysokú oderuvzdornosť, kancelárske priestory kladú dôraz najmä na komfort, čistotu a estetiku. Skladové a výrobné priestory zas okrem nízkej ceny požadujú bezprašnosť a oderuvzdornosť povrchu. Okrem týchto technických požiadaviek naviac podliehajú aktuálnym trendom. Tento článok vám bude nápomocný, ako navrhnúť a vybrať si tú najsprávnejšiu.